ikona protezavimas

Protezų priežiūra ir apsauga

Protezavimo sėkmė didele dalimi priklauso nuo paciento požiūrio savo burnos ertmės sveikatą ir gyvenimo būdo.

Visos dantų restauracijos (vainikėliai, tiltai, plokštelės) yra veikiamos nuolatinių kramtymo jėgų, burnos mikrofloros bei kitų faktorių. 
Gera burnos higiena namuose bei reguliariai atliekama profesionali burnos higienos procedūra yra būtinos sąlygos, kad gydymo rezultatai išliktų kuo ilgiau. 
Siekiant išvengti skilimų, atsicementavimo ir kitų bėdų, labai svarbu profilaktiškai 1 kartą metuose lankytis pas odontologą.

Kodėl tai svarbu?

Vieną kartą metuose būtina atlikti okliuzijos suvedimo procedūrą (patikrinti sukandimą). Kadangi dantų restauracijos yra kietesnės už nuosavus dantis, kramtant pavišriai dyla nevienodai. Pakanka nežymaus aukščių skirtumo, kad restauracijos, neatlaikiusios padidėjusios kramtymo jėgos, įtrūktų arba skiltų.
Okliuzijos korekcijos metu yra patikrinami nuosavų ir protezuotų dantų aukščiai. Atsiradus skirtumui, jie sulyginami tam, kad kramtymo krūviai pasisikirstytų tolygiai. 

Sportinės apsauginės kapos

Dantų restauracijas privalu saugoti sprotuojantiems. Apsauginės kapos sportui turėtų būti dėvimos visose sporto šakose. Nesvarbu ar Jūs sportuojate profesionaliai ar mėgėjiškai – traumų rizika visada išlieka. Sportuojant dantų protezai gali lūžti ir sužeisti burnos glievinę. Kapos apsaugo ne tik nuo sužalojimų, bet ir nuo papildomų išlaidų, susijusių su naujų restauracijų gamyba.

Sužinokite daugiau apie sportines kapas.