Profilaktika title

Kapos sportui

Individualios dantų apsaugos kapos padeda sportininkams išvengti dantų ir burnos minkštųjų audinių sužalojimų.
Gera diagnostika yra vienas svarbiausių veiksnių, siekiant pagaminti kokybiškas kapas.

Tinkamai pagamintos kapos sportui yra patogios, bekvapės, beskonės, minimaliai trukdo kvėpuoti ir kalbėti, jos atsparios mechaniniams pažeidimams (plyšimui), yra nedidelės, tačiau pakankamai storos kritinėse zonose.

Odontologijos klinikoje Pro-implant galima įsigyti idividualias kapas sportui. Odontologas nuima dantų atspaudą, pagal kurį dantų technikas gamina kapas. Klinika bendradarbiauja su Lietuvos ir Vokietijos dantų technikų laboratorijomis.

Kapos turėtų būti dėvimos beveik visose sporto šakose. Nesvarbu ar Jūs sportuojate profesionaliai ar mėgėjiškai – traumų rizika visada išlieka. Kapų reikalingumas nepriklauso nuo amžiaus – dantų ir burnos apsauga yra vienodai aktuali tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Individualių kapų nauda:

  • dantų apsauga nuo sužalojimo

Apsauginės kapos padeda išsklaidyti energijos kiekį, kurį turėtų absorbuoti vienas dantis ar burnos sritis. Kapa paskleidžia smūgio jėgą didesniame paviršiaus plote, taip sumažindama poveikį vienai konkrečiai vietai. Kapos taip pat apsaugo nuo žalos, kurią vienas kitam daro dantys, kontaktuodami tarpusavyje. Jos neleidžia liestis kramtomisiems dantų paviršiams ir užkerta kelią dantų dilimui.

  • dantų restauracijų apsauga nuo pažeidimų

Stiprus smūgis į burną gali lengvai sukelti dantų lūžius ar poslinkius ir sugadiniti dantų implantus, dantų vainikėlius, tiltinius protezus ar keramikos laminates.
Kapos padeda užtikrinti ilgalaikius plombavimo, estetinio plombavimo, protezavimo, implantacijos rezultatus.

  • minkštųjų audinių apsauga

Stiprus smūgis sąlygoja žandikaulio judesius, kurie gali lemti lūpų, skruostų sužeidimus ar liežuvio įplyšimą. Kapos veikia, kaip amortizatorius tarp minkštųjų ir kietųjų burnos audinių. Suapvalinti kontūrai saugo minkštuosius audinius.