Dantų protezavimas

dantų protezavimas KauneProtezavimas – tai kompleksinė procedūra, susidedanti iš diagnostikos, gydymo planavimo, atramų paruošimo, informacijos (atspaudų) perdavimo dantų technikui, protezų gamybos ir jų fiksavimo paciento burnoje.
Odontologijos klinikoje Pro-implant dantų protezavimą atlieka odontologas-protezistas Mantas Kėvelaitis

Odontologijos klinika Pro-implant bendradarbiauja su dantų technikų laboratorijomis iš Lietuvos ir Vokietijos.

Odontologijos klinikoje Pro-implant atliekama:

  • dantų restauracija (protezavimas dantų vainikėliais)
  • trūkstamų dantų atstatymas fiksuotais ir išimamais dantų protezais
  • protezavimas ant dantų implantų

Kas yra dantų protezai?

Dantų protezais vadinami visi dantų technikų laboratorijoje pagaminti gaminiai, kuriuos odontologai naudoja pažeistų dantų restauracijai ir trūkstamų dantų atstatymui:

  • dantų laminatės (porceliano venyrai)
  • dantų užklotai
  • dantų karūnėlės (keramikos vainikėliai)
  • fiksuoti arba išimami dantų protezai

Dantų restauracija (esamų dantų protezavimas)

Kai dantis stipriai pažeistas, suiręs arba netekęs didelės vainikėlio dalies, jį galima išsaugoti protezuojant.
Danties protezavimas atliekamas, naudojant laminates, dantų užklotus arba dantų vainikėlius (dantų karūneles). Jų pagalba atkuriama danties (ar dantų eilės) forma, spalva ir funkcija. Jie gaminami iš biosuderinamų (gerai žmogaus organizmo toleruojamų) medžiagų: bemetalės keramikos, cirkonio keramikos, metalo keramikos ir kt.

  • Protezavimas keramikos laminatėmis (porceliano venyrais)

Dantų protezavimas laminatėmis - tai priekinių dantų restauracija.
Sužinokite daugiau apie estetinį dantų protezavimą.

  • Protezavimas dantų užklotais

Jei prarasta daugiau nei 50% danties audinių, plombavimas negali rekonstruoti pažeidimų. Tuomet rekomenduojama dantį atstatyti ne plombuojant, o danties užklotu. Užklotai - tai mikroprotezai, kurie naudojami krūminių dantų pažeidimų šalinimui. Lyginant su kompozicinėmis plombomis, jie atsparesni nusidėvėjimui ir tarnauja ilgiau. Jie labai ploni, todėl dantys šlifuojami minimaliai. Užklotai gaminami iš keramikos (porceliano), kompozito ar tauraus metalo.

  • Protezavimas dantų vainikėliais (karūnėlėmis)

Keramikos vainikėlis - tai natūralaus danties dydžio, formos ir spalvos "kepurėlė", kuri pilnai apgaubia pažeistą dantį. Dantų vainikėliai naudojami atstatant pažeistus, nudilusius, endodontiškai gydytus ar spalvą pakeitusius dantis. Vainikėliais protezuoti dantys atrodo ir funkcionuoja, kaip tikri - jie neišsiskiria natūralių dantų eilėje ir yra pakankamai tvirti, kad atlaikytų kramtymo krūvį. Dantų vainikėliai gaminami iš bemetalės keramikos, metalo ar cirkonio keramikos.
Sužinokite daugiau apie dantų vainikėlių rūšis.

Prieš protezavimą, dantis yra nušlifuojamas - pašalinama danties paviršiaus dalis. Kai dantis paruoštas, odontologas nuima atspaudą, pagal kurį dantų technikas gamina individualų vainikėlį. Pagamintas danties vainikėlis tvirtinamas ant nušlifuoto danties.