Odontologijos klinikoje Pro-implant dantų šaknų kanalų gydymas ir pergydymas atliekamas pasitelkus vokiečių kompanijos Carl Zeiss dentalinį mikroskopą, kuris didina vaizdą iki 24 kartų. Mikroskopas padeda gydytojui endodontologui matyti tai, kas nematoma plika akimi – papildomus mikrokanalus, įstrigusius lūžgalius, šaknies mikroįtrūkimus ar lūžimus.
Laiku ir kokybiškai atliktas endodontinis gydymas ilgam užtikrina danties (ar šaknies) gyvavimą ir lemia visų tolimesnių procedūrų sėkmę: tokių, kaip – estetinis plombavimas, dantų protezavimas.
Svarbu! Negydomi dantų kanalai yra rimtų sveikatos problemų priežastis – aplink infekuotą dantį pradeda nykti žandikaulio kaulas. Infekcijos židinys šaknies kanale kelis kartus padidina riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis!
Dantų šaknų kanalų gydymas
Endodontinio gydymo metu pašalinama pulpa (danties nervas), o kruopščiai išvalyti ir sterilizuoti dantų šaknų kanalai užpildomi gutaperčia. Hermetiškai užplombuotas dantis apsaugomas nuo infekcijos patekimo į kanalus.
Po gydymo turi būti atstatytas danties vainikas (matomoji danties dalis).
Danties tvirtinimas stiklo pluošto kaiščiais
Kai danties vainiko pažeidimai nedideli, gydymo metu dantyje atsiradusią ertmę pakanka užplombuoti.
Tačiau tais atvejais, kai dantis turi daugiau negu 2 kanalus arba kanalai yra sunkiai pasiekiami, kai atliekamas dantų šaknų kanalų pergydymas ir pan., gydymo eigoje danties vainike atsiranda didelė tuščia ertmė. Toks dantis tampa itin pažeidžiamas ir trapus, nes jo audiniai nemaitinami.
Norint užtikrinti danties ilgaamžiškumą, estetiką ir funkciją, dantį būtina protezuoti vainikėliu. Prieš protezavimą dantį privalu sutvirtinti stiklo pluošto kaiščiais. Tai rekomenduojama padaryti kuo skubiau – nedelsiant po endodontinio gydymo.
Dantų protezavimas vainikėliu
Kai dantis sutvirtintas stiklo pluošto kaiščiais, jis yra paruoštas galutiam protezavimui vainikėliu. Tai rekomenduojama atlikti kuo skubiau (per 2-4 savaites), nes didelis krūvis kramtymo metu gali sąlygoti sutvirtinto danties dalies atskilimą. Vainikėlio rūšis parenkama individuliai.
Svarbu! Ilgalaikę endodontinio gydymo sėkmę klinika gali užtikrinti tik savalaikiai išpildžius visus gydymo etapus. Pacientai, kurie savo noru delsia tvirtinti ir protezuoti endodontiškai gydytą dantį, rizikuoja prarasti likusią danties vainiko dalį bei sugydytą danties šaknį. Danties vainiko lilučiai gali nuskilti, dėl ko protezavimas tampa nebeįmanomas ir dantį gali tekti šalinti.
Dantų šaknų kanalų pergydymas
Dažniausia endodontinio pergydymo priežastis yra nekokybiškas gydymas. Dar visai neseniai, gydydami dantų šaknų kanalus, odontologai galėjo kliautis tik savo lytėjimo pojūčiais ir rentgenograma. Primityvūs gydymo metodai ir senos kartos plombinės medžiagos neleido gydytojams pasiekti tokių rezultatų, kokius užtikrina šiuolaikinis endodontijos mokslas. Dėl nekokybiško dantų kanalų gydymo, anksčiau gydytus Jūsų dantis neretai vėl pažeidžia infekcija. Tokiu atveju juos būtina pergydyti – pašalinti seną plombinę medžiagą, išvalyti kanalus naudojant dentalinį mikroskopą ir iš naujo hermetiškai užplombuoti.
Tikimybė, kad praėjus tam tikram laikui po endodontinio gydymo infekcija atsinaujins – labai maža. Naujausios technologijos leidžia sunaikinti didžiają dalį mikroorganizmų, tačiau net ir tinkamai atliktas dantų šaknų kanalų gydymas neužtikrina 100% gydymo sėkmės. Mokslinių tyrimų duomenimis pirminis endodontinis gydymas sėkmingai baigiamas vidutiniškai 80-95 atvejais iš 100.