Ortodontija title

Dantų plokštelės

Netaisyklingas sąkandis – dažna ne tik vaikų bet ir suaugusiųjų problema. Ir ne tik estetinė – kreivi dantys yra didesnių problemų dalis: jie trukdo kramtyti, apsunkina valymą, gali lemti žandikaulio sąnario sutrikimus. Sąkandis yra taisyklingas, kai viršutinis ir apatinis dantų lankai yra lygūs, viršutiniai dantys dengia apatinius, dantys gerai kontaktuoja tarpusavyje.

Ortodontinis gydymas – tai netaisyklingo sąkandžio ir kreivų dantų koregavimas. Ortodontinį gydymą reikėtų pradėti kuo anksčiau. Priklausomai nuo situacijos, gydymo trukmė svyruoja nuo 0,5 iki 2 metų.

Ortodontinis gydymas nuimamais aparatais (dantų plokštelėmis)

Ortodontinis gydymas vaikams veiksmingiausias 10 – 13 metų amžiuje. Kol žandikauliai dar formuojasi, netaisyklingą sąkandį įmanoma koreguoti nuimamais ortodontiniais apartais. Be dantų plokštelės vaikų sąkandžio gydymui gali būti naudojami ir kiti nuimami ortodontiniai aparatai: treniruokliai, lūpos atstūmėjai ir kiti. Kai nuimami aparatai neveiksmingi – netaisyklingą sąkandį tenka gydyti breketų sistema (kabėmis). Gydymą breketais vaikams geriausia pradėti kuomet visi nuolatiniai dantys jau sudygę.