Ortodontija title

Breketai

Netaisyklingas sąkandis – ne tik estetinė problema. Kreivi dantys yra didesnių problemų dalis: jie trukdo kramtyti, apsunkina valymą, gali lemti žandikaulio sąnario sutrikimus. Sąkandis yra taisyklingas, kai viršutinis ir apatinis dantų lankai yra lygūs, viršutiniai dantys dengia apatinius, dantys gerai kontaktuoja tarpusavyje.
Ortodontinis gydymas  breketais (dantų kabėmis) – tai netaisyklingo sąkandžio ir kreivų dantų koregavimas. Ortodontinį gydymą reikėtų pradėti kuo anksčiau. Priklausomai nuo situacijos, gydymo trukmė svyruoja nuo 0,5 iki 2 metų. Tai palyginti trumpas laiko tarpas, atsižvelgiant į tai, kad gydymo rezultatas išlieka visam gyvenimui.

Ortodontinis gydymas breketais (dantų kabėmis)

Prieš ortodontiją
Sąkandis prieš ortodontinį gydymą breketais
Po ortodontijos
Sąkandis po ortodontinio gydymo breketais


Breketai (kabės) – efektyviausias būdas pasiekti norimą ilgalaikį rezultatą. Breketų sistema efektyvi atstatant tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų sąkandį. Sveikos dantenos ir nepažeisti dantys yra svarbiausia sąlyga norint pradėti netaisyklingo sąkandžio koregavimą breketais. Neretai ortodontinis gydymas yra sudedamoji gydymo plano dalis – dantys tiesinami siekiant atstatyti deformuotą dantų lanką prieš
implantaciją ar protezavimą.

Odontologijos klinikoje Pro-implant ortodontinis gydymas atliekamas įvairių rūšių breketais. Ortodontas, parinkdamas breketų sistemą atsižvelgia į konkrečią klinikinę situaciją, gydymo apimtį ir planuojamą trukmę, paciento pageidavimus breketų kainai ir estetikai.

Specialisto patarimas: gydymo breketais periodu dantų valymas tampa sudėtingesnis tiek vaikams, tiek ir suaugusiems. Gera burnos higiena –  viena iš sėkmingo gydymo sąlygų. Reguliariai atliekama profesionali burnos higiena padės išvengti dantenų uždegimo, dantų ėduonies ir kitų odontologinių problemų.

Ortodontinio gydymo kaina

Kadangi ortodontinis gydymas dažnai yra kompleksinio gydymo dalis, kaina kiekvienu atveju yra labai individuali. Tikslesnę kainą sužinosite, kai gydytojas sudarys gydymo planą bei gydymo išlaidų sąmatą.
Galutinė ortodontinio gydymo kaina priklauso:

  • nuo gydymo apimties (ar bus reikalingas papildomas odontologinis gydymas: plombavimas, danties rovimas ir pan.)
  • nuo individualios organizmo reakcijos į gydymą (ji apsprendžia gydymo trukmę)
  • nuo pasirinktų breketų kainos
  • nuo ortodontinį gydymą palaikančių procedūrų poreikio (pvz. burnos higiena)

Breketų priežiūra ir burnos higiena namuose

Ortodontinio gydymo periodu sunku kruopščiai išsivalyti dantis – aplink breketus lieka maisto likučių. Gydymo metu dantenos tampa itin jautrios, todėl apnašos ant dantų žymiai greičiau sukelia dantenų uždegimą (dantenos ištinsta, skauda, o tai dar labiau apsunkina dantų valymą). Norint užtikrinti gerą burnos higieną, vien tik dantų valymo šepetėliu nepakanka. Tarpdančių siūlu naudotis tampa ypatingai sunku, o tarpdančių šepetėliai nepašalina visų maisto likučių.

Optimaliai burnos higienai namuose naudokite burnos irigatorius. Irigatoriai vandens arba suspausto oro srove krupščiai išvalo susikaupusias apnašas nuo dantų paviršių, tarpdančių ir breketų. Jie pašalina maisto likučius ir sustabdo bakterijų dauginimąsį,  stimuliuoja ir masažuoja dantenas, pagerina jų kraujotaką. Sveikos dantenos yra atsparios dantenų uždegimui.

Daugiau informacijos apie burnos higieną namuose suteiks burnos higienistas.