Dažniausiai užduodami klausimai

Galbūt dantų implantai būtų geriausia išeitis atstatyti trūkstamus Jūsų dantis. Norite sužinote daugiau? Pateikiame atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie implantaciją.

Nuo kokio amžiaus jau galima naudoti implantus, kaip dantų atstatymo būdą?
Kaulo augimas turi būti pasibaigęs tuo metu, kai į žandikaulį įsodinamas implantas. Suėjus 18 metų, šis procesas turėtų būti pasibaigęs. Dantų implantai tinkami 18 metų ir vyresniems pacientams.

Ar implantų įsodinimas sukelia kontraindikacijų vyreniame amžiuje?
Niekuomet ne per vėlu dantų implantų pagalba pagerinti savo gyvenimo kokybę. Gydymas implantais yra tokios mažos rizikos, kad gali būti taikomas 70-mečiams, 80-mečiams ir net 90-mečiams. Nėra viršutinės amžiaus ribos. Implantuojama, jei leidžia bendra paciento sveikatos būklė.

Kiek kainuoja dantų implantacija?
Implantacijos kaina priklauso nuo gydymo apimties, dantų implantų skaičiaus, nuo to ar bus reikalingas paruošiamasis gydymas: kaulo priauginimo procedūra, ortodontinis gydymas ir pan. Kadangi dantų implantacija dažnai yra kompleksinio gydymo dalis, kaina kiekvienu atveju yra labai individuali. Tikslią kainą sužinosite, kai gydytojas sudarys Jūsų gydymo planą bei gydymo išlaidų sąmatą.
Sužinokite daugiau apie atsiskaitymo už paslaugas galimybes.

Ar gali žmogus būti alergiškas dantų implantams?
Dantų implantacija atliekama jau 40 metų. Per šį laikotarpį nenustatyta jokių alergijų implantams atvejų. Titanas, iš kurio pagamintas implantas, neturi alergeno komponentų ir yra neutralus žmogaus organizmui.

Ar dantų implantai ilgaamžiai?
Kokybiškai įsodintas implantas, pasibaigus gijimo procesui, daugeliu atvejų gali būti atsparesnis už natūralaus danties šaknį. Titano implantas su optimalia protezo apkrova nelūžta, jis atsparus dantų ėduoniui. Teisingai prižiūrimi dantų implantai tarnauja visą likusį gyvenimą.

Ar jausiu svetimkūnio pojūtį burnoje?
Dantų implantų pojūtis bus gana natūralus. Galėsite kalbėti, valgyti, juoktis, nejausdami jokio skirtumo.

Ar galėsiu normaliai kramtyti ir valgyti su ant implantų fiksuojamais dantų protezais?
Nepriklausomai nuo to, ar Jūs turite ant implanto fiksuojamą vainikėlį, tiltelį ar išimamaus dantų protezus, Jūs galėsite valgyti, kramtyti, kalbėtis ir juoktis. Protezai tvirtinami prie implantų yra stabilūs. Jūs jausitės saugiai, lyg tai būtų natūralūs Jūsų dantys.
Sužinokite daugiau apie dantų implantų privalumus, lyginant su kitais dantų atstaymo būdais.

Ar galima įsodinti implantą iš karto po danties pašalinimo?
Taip. Implantas gali būti įsodinamas į šviežią žaizdą po danties pašalinimo. Tai vadinama betarpišku implanto įsodinimu (kitaip - vienmomentinė implantacija).

Ar man skaudės po implantacijos?
Dantenos gali būti jautrios keletą dienų po implantacijos procedūros, tačiau jos nekraujuos. Trumpam gali patinti skruostai. Daugeliui pacientų net neprirekia skausmą malšinančių vaistų. Sekančią dieną jie grįžta į įprastą gyvenimą.

Ar dantų implantavimui tikrai reikalinga bendroji nejautra?
Ne, nebūtina. Vietinė nejautra gali visiškai apsaugoti nuo skausmo. Kai odontologas ruoš vietą danties implantui, jausite vibraciją ir silpną spaudimą, bet nejausite skausmo. Tačiau jeigu norite "miegoti" procedūros metu - odontologijos klinika Pro-implant siūlo gilią sedaciją.

Kuomet reikalingas kaulo priauginimas?
Kaulo priauginimo procedūra (augmentacija) reikalinga tuomet, kai norint įsodinti implantą esamo kaulo nepakanka. Jeigu trūkstamų dantų vietoje kaulas ilgą laiką nebuvo apkrautas natūraliu kramtymo krūviu, jis pamažu atrofuojasi. Parasideda kaulo rezorbcija - kaulo nykimas. Yra keletas skirtingų kaulo atstatymo procedūrų.
Sužinokite daugiau apie kaulo priauginimą.

Ar implantai gali įtakoti mano širdies stimuliatorių?
Ne, negali. Implantai neturi elektromagnetinio poveikio ir niekaip nepaveiks Jūsų širdies stimuliatoriaus.

Ar implantų įsodinimas gali būti atliktas vieno apsilankymo metu?
Taip. Implantuojantis gydytojas dirba netraumuojančiai ir saugiai. Vieno apsilankymo metu gali būti įsodinamas ne vienas implantas.

Jeigu aš sergu diabetu, ar man galima taikyti dantų implantaciją?
Taip. Tačiau ligos eiga turi būti kruopščiai kontroliuojama. Negydomas diabetas gali neigiamai atsiliepti gijimo procesui. Jeigu kils abejonių, implantologas pasikonsultuos su Jus gydančiu gydytoju.

Ar yra kokių nors ligų, dėl kurių negalima implantuoti dantų?
Galima sakyti, kad ne. Jeigu Jūs sergate rimta liga, tokia kaip širdies ar kraujagyslių nepakankamumas, inkstų ligos, Jūsų imuninė sistema pažeista, visuomet informuokite dantų gydytoją. Kartais šalutiniai vaistų poveikiai gali įtakoti gijimo procesą, todėl Jūsų gydytojas turi būti informuotas apie visus reguliariai vartojamus vaistus. Remdamasis Jūsų ligos istorija, Jūsų gydytojas apsispręs dėl dantų implantacijos.

Neradote atsakymų į savo klausimus?
Užsiregistruokite konsultacijai. Jos metu gydytojas implantologas atsakys į visus Jūsų klausimus.
Arba atvykite į odontologijos klinikoje Pro-implant organizuojamas nemokamas Pacientų informavimo apie implantaciją dienas.
Susisiekite su mumis ir sužinokite daugiau apie artimiausiu metu planuojamas pacientų informavimo dienas.